MERX
Szkolenie CCTV - Telewizja przemysłowa
20.02.2015 godz. 8:45-11:30
KIELCE

Dzień dobry,

W imieniu zespołu handlowego PHU MERX Nowy Sącz, zapraszam na bezpłatne biznesowe śniadanie połączone ze szkoleniem z zakresu telewizji przemysłowej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nowatorską technologię CCTV AHD, które odbędzie się 20 lutego 2015 roku (piątek) w Kielcach w Hotelu Tęczowy Młyn, ul. Zakładowa 4.

Plan szkolenia:

  • nowinki branżowe - SECURITY ESSEN,
  • Nowy Analog FullHD: AHD 2.0 - prezentacja kompletnego systemu: kamery + rejestrator, warsztaty techniczne,
  • nowe ekonomiczne rozwiązania IP marki YUDOR,
  • prezentacja elastycznego i skalowalnego systemu iCATCH obsługującego CCTV IP, AHD, HD-SDI, Analog, TVI.

Spotkanie poprzedzi biznesowe śniadanie, na które zapraszamy od godziny 8.45, a szkolenie zakończymy wręczeniem certyfikatów*.

Z przekonaniem, że z nami warto się spotkać...
Dyrektor ds/ techniczno-handlowych
inż. Janusz Pawłowski


Gdzie?


Hotel Tęczowy Młyn****
ul. Zakładowa 4
25-670 Kielce
Mapa
  

Z przyczyn organizacyjnych proszę o potwierdzenie udziału do wtorku do godz. 9.00.
* Proszę podać firmę oraz imiona i nazwiska osób uczestniczących w spotkaniu celem wystawienia certyfikatów.

Nowa technologia AHD - FullHD w „starym” analogu!


 

Dlaczego AHD, a nie HDCVI?


AHD by MERX @Day IMX238 HDCVI @Day APTINA AR0130 HDCVI @Day Pixelplus PO3100 AHD by MERX @Night IMX238 HDCVI @Night APTINA AR0130 HDCVI @Night Pixelplus PO3100

AHD ... Czy wiesz, że?


Rozdzielczość
… jest 3-krotnie większa od rozdzielczości kamer analogowych.

Megapiksel
… przesyłany obraz jest 1 mpix w standardzie AHD 1.0 lub 2 mpix i większy w AHD 2.0.

Kompatybilność wsteczna
… kamery AHD by MERX mogą pracować w trybie AHD lub analogowym - tryb przełączany przez użytkownika, dzięki czemu bez dodatkowych urządzeń można rozbudować istniejące już instalacje systemu monitoringu analogowego.

Plug & Play
… rejestratory AHD serii RAS firmy iCATCH automatycznie wykrywają typ sygnału kamer. Nie ma potrzeby definiować rodzaj kamery, wystarczy podłączyć kamerę Analog lub AHD a rejestrator automatycznie dostosuje sygnał wejściowy.

Skalowalność
… rejestratory iCATCH od MERX umożliwiają podłączenie przez internet dowolnych kamer podłączonych do rejestratorów AHD tej samej firmy . Rozwiązanie to zapewnia redundantny storage i ochronę krytycznych punktów monitoringu.

Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe
… kamery AHD by MERX posiadają zabezpieczenie tyrystorowe. Lokalny serwis firmy, naprawia tego typu uszkodzenia w 15min.

Połączenie P2P
… umożliwia zestawienie połączenia Peer-to-Peer klienta zdalnego oraz rejestratora będącego nawet za podwójnym NAT'em bez potrzeby przekierowania portów w sieci. Takie ułatwienie pozowala korzystać zdalnie z rejestratorów AHD by MERX nawet w sieciach LTE.

Kompatybilność
… rejestratory firmy iCATCH są kompatybilne z systemem Windows, Mac OSX oraz z urządzeniami przenośnymi Android, Windows Phone i Apple iPhone.

Pierwsi w Polsce, pierwsi w Europie!
… firma MERX stała się liderem w wdrażaniu technologii AHD. Nakład pracy włożony w jej rozwój i laboratoria pozwoliły zająć nam pozycję lidera i stać się pierwszym producentem AHD 2.0 w Polsce i w Europie!


Prasa i media
Wiedza


2D DNR
W standardowych kamerach na rynku cyfrowa redukcja szumu, nakładana jest na każdy obraz wymagający wzmocnienia pracy przetwornika. Polega ona na eliminacji uchyleń koloru każdego pojedynczego piksela i rozmyciu go z sąsiadującymi wokół niego. Punktowe mocne oświetlenia w dowolnej strefie kadru, skutkuje nałożeniem maksimum redukcji szumu, czego efektem jest czysty obraz.

2D DNR

[Rys. 1.1] 2D DNR

3D DNR
W przypadku zwyczajnych kamer 3D DNR to nic innego jak pseudo-wektorowe przewidywanie ruchu obiektu odbywające się przez eliminację maski z poprzedniej klatki i nałożenie rozmycia obrazu tylko na fragmenty statyczne pozostawiając, te ruchome, bez redukcji szumów.

3D DNR

[Rys. 1.2] 3D DNR

DNR 2D & 3D w AHD by MERX
W kamerach AHD by MERX, redukcja szumu nakładana jest dynamicznie, zależnie od obu funkcji. O ogólnym ich natężeniu decyduje pomiar światła padającego na fotorezystor, uwzględniając zdefiniowane w kamerze F dla wbudowanego obiektywu i prędkości pracy „przesłony” – w tym wypadku czasu naświetlenia przetwornika oraz akceleracji ruchomego obiektu.

 

De-FOG
Cyfrowa redukcja mgły

 

WDR (Dynamiczny zakres czułości)
W telewizji przemysłowej WDR jest egzotycznym pojęciem a czasem nawet ekskluzywną funkcją decydującą o doborze kamery, której większość nie potrafi poprawnie opisać. Dla fotografów proces ten, jest znany pod efekciarskim hasłem HDR mającym na celu zwiększenie dynamiki obrazu i uzyskanie mocnych kontrastów bieli. W przypadku telewizji przemysłowej WDR jest odwrotną funkcją. Przetwornik kamery między każdą klatką dokonuje zdjęcia dwóch obrazów w najkrótszym oraz najdłuższym czasie naświetlania przetwornika względem uśrednionej ostatnio pracy, o której decyduje ilość padającego światła z obiektywu. Obraz z obydwu klatek jest przetwarzany ujemnie wprost proporcjonalnie od odśrodkowej koloru (128), produkując jaśniejszy obraz w ciemnych fragmentach oraz odpowiednio ciemniejszy w przejaskrawionych lub prześwietlonych. Kamery AHD by MERX w standardzie wyposażone są w funkcję WDR produkując obraz czytelny w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych.

...

Więcej informacji technicznych przeczytasz na stronie www.merx.pl lub w specyfikacji technicznej AHD by MERX.


Kontakt handlowy
Janusz Pawłowski +48.602 150 210 jp@merx.pl
Rafał Filip +48.666 334 221 rafal@merx.pl
Marian Guzy +48.602 756 545 mguzy@merx.pl
Mariusz Grzybacz - mg@merx.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone - PHU MERX Spółka Jawna

http://www.merx.pl/

Zrezygnuj z subskrypcji