MERX
Notka prasowa

Poniższa treść zawiera ważne informacje handlowe wysłane do wybranej grupy partnerów handlowych.
13.01.2016


AHDBYMERXPROrev. 5
MOTO ZOOM & AUTOFOCUS
Pierwsza na rynku seria kamer AHD z Moto-zoom
AHDMX 2.0 - Camera 1080p

AHD

Standard AHD (analog HD) rozwijała koreańska firma NEXTCHIP, produkująca podzespoły do urządzeń szeroko pojętego rynku zabezpieczeń. Firma ta dostarcza procesory, które obsługują sygnał AHD. Nad rozwojem standardu HD-TVI pracowała mało znana firma TechPoint z USA. Współdziałała ona z dostawcą systemów CCTV, firmą Hikvision, która początkowo ten standard nazwała TurboHD. Z kolei standard HD-CVI opracowała firma Dauha, również dostawca urządzeń do systemów CCTV. Każda z tych firm miała gotowe hasła marketingowe: łatwa integracja, kompatybilność wsteczna... Ale na rynku królowała niepodzielnie technologia IP – w odmianach od śmiesznie tanich po bardzo drogie, które na „papierze” są niczym nieróżniącymi się produktami. Sytuacja zaczęła powoli się zmieniać, gdy firmy zaczęły oferować pierwsze produkty analog HD. Kamery AHD miały przystępną ceną przy zaskakująco dobrej jakości obrazu HD (przetworniki SONY IMX238) i wykonania. Instalatorzy szybko zauważyli ogromny potencjał tej technologii.

Dlaczego AHD?

AHD to technologia, która pozwala kablem koncentrycznym przesłać obraz o rozdzielczości HD lub full HD nawet na odległość 500m, natomiast po skrętce teletechnicznej UTP z wykorzystaniem transformatorów wizyjnych (zwanych

balunkami) na odległości 200-250 m, podłączyć dostępne na rynku kamery IP do rejestratorów AHD i przesłać obraz porównywalny z kamerami IP w systemie czysto analogowym! Technologia sprowadza się do modulacji sygnału HD w kamerze, przesłania sygnału drogą analogową oraz demodulacji sygnału analogowego przez odbiornik w rejestratorze!

AHD by Merx

Firma MERX – importer specjalizujący się w telewizji dozorowej, z 25-letniem doświadczeniem – przeszła przez wszystkie rewolucje w branży. Dzięki doskonałej znajomości rynku i dobrym relacjom z dostawcami jako pierwsza zaczęła promować i reklamować rozwiązania AHD. Dostrzegła potencjał tego standardu, który daje dowolność wyboru i elastyczność w dostosowaniu rozwiązania do każdego zastosowania oraz zapewnia jego rozwój w przyszłości.

Dowolność by MERX

Merx wychodzi z założenia, że o bogactwie oferty świadczą różnorodne rozwiązania „skrojone” na miarę. Dlatego jako pierwsza wprowadziła od razu około 20 różnych modeli kamer AHD – od 1,3 do 2 Mpix, z przetwornikami IMX238, a następnie IMX225 (wg firmy Sony jest on jednym z najczulszych przetworników na rynku) oraz IMX322. Wszystkie modele są wyposażone w wysokiej jakości obiektywy megapikselowe z korekcją IR. Wykorzystują procesory obrazu NVP2431H/2441H oferujące pakiet funkcji – od WDR, redukcji szumów 3DDR, 2DDNR, redukcji mgły DEFOG, funkcji Sense-up, redukcji mocy oświetlacza Inteligent-IR, automatycznego balansu bieli ATW--AWB, po wiele innych do obróbki obrazu. Funkcja sterowania coaxial lub UTC ułatwiła pracę instalatorom. Umożliwiła przesyłanie pakietów sygnałów sterujących do kamery po kablu wizyjnym, wejście do menu kamery OSD (AHDMX-2007IRKW) bezpośrednio z rejestratora (wszystkie modele ICATCH i DVRMX). Kamery serii AHDXM są oferowane z różnymi obiektywami, od prostych 2,8 mm (AHDMX-2028K) lub 3,6 mm(AHDMX-2026IRKW), przez popularne 2,8-12 mm (AHDMX-2042IRKS), kończąc na ciekawych 6-22 mm (AHDMX-2100IRKL) lub 5-50 mm (AHDMX-2072IRS-PM 5-50), które w kamerach 1920 x 1080 zaczynają zdobywać uznanie.

Dostępne są obudowy: od plastikowych małych kopułek idealnych do montażu w bankach, poprzez kopuły z diodami trzeciej generacji, aż po wielkie tuby z oświetlaczami IR o zasięgu do 100 m. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wisienką na torcie okazała się linia kamer Starlight (AHDMX-1001STL4), w której zastosowano przetworniki o nietypowej przekątnej 1/1,9”. Dzięki dużym elementom światłoczułym (piksele 6 μm x 6 μm) pozwalają na obserwację terenu bez oświetlaczy IR. Można zapomnieć o owadach latających przed obiektywem, pajęczynach, mgle itp. – tych kamer ten problem nie dotyczy.

Elastyczność by MERX

Wiedząc, że każdy instalator ten sam model kamery może zainstalować na wiele sposobów, inżynierowie z firmy Merx postanowili wprowadzić produkty o nietypowych na rynku funkcjach. Zaoferowali np. poszerzone oświetlacze IR w kamerach kopułowych (m.in. AHDMX-2007IRKW) oraz tubowych (AHDMX-2042IRKS) z obiektywami 2,8-12 mm udało się zastosować trzy rodzaje oświetlaczy! Pierwszy oświetla pod kątem 60° (idealnie sprawdza się w dozorze na dalekie odległości). Drugi typ to oświetlacz z diodami świecącymi pod kątem 80° (idealny do obserwacji szerokiego kadru). Oświetlacz trzeciego typu stanowi już prawdziwą rewolucję (kamery serii ARKW-S). Diody IR trzeciej generacji z dwiema lub czterema soczewkami dają kąt świecenia 100°, a przy zastosowaniu przetwornika panoramicznego IMX322 dla obiektywu 2,8 mm ok. 95°, i to bez efektu białego koła na obrazie w nocy. Światło IR jest równomiernie rozpraszane i pozwala na doświetlenie bardzo szerokich kadrów w nocy. Innym zauważonym mankamentem wszystkich technologii (HDTVI, HDCVI, AHD) było przenoszenie zakłóceń na obraz (mała pamiątka po „dziadku analogu”). O ile w rozdzielczości PAL zakłócenia były czasami akceptowalne, o tyle przy rozdzielczościach full HD każde, nawet najmniejsze zakłócenie od razu jest widoczne. I tutaj Merx wprowadził unikatowe rozwiązania. Pierwszym z nich jest wprowadzenie praktycznie jedynych na rynku separatorów galwanicznych (wspierających sygnał AHD 720P i 1080P) typu BNC-BNC (AHDMX-F-IG-BNC) oraz wbudowanych w transformator na skrętkę (AHDMX-F-IG-RX), które separowały masę i przewód sygnałowy. W 90% przypadków rozwiązuje to problemy z pętlą mas, zakłóceniami związanymi z dużymi odległościami. Drugim rozwiązaniem jest wprowadzenie separacji obudowy kamer od mas sygnałowych! Wielu instalatorów od dawna oczekiwało takiego rozwiązania, które umożliwia instalację kamer na metalowych ścianach, słupach – bez obaw o tak niebezpieczne dla instalacji różnice potencjałów. Rozwiązanie to wprowadzano niezależnie do wszystkich modeli kamer serii AHDMX-1000, AHDMX-2000 czy PRO AHDMX.

Serce....
Czyli rejestratory by Merx

Mając bardzo dobre kamery, trzeba mieć bardzo dobre rejestratory. Tu najlepiej widać, dlaczego AHD przerosło na rynku HD-SDI. Rejestratory można opisać dwojako: NVR z opcją DVR (AHD) lub AHD (DVR) z opcją NVR. Daje to możliwość innowacyjnego podejścia do instalacji CCTV. Rejestrator, który potrafi obsłużyć kamery IP do 6 Mpix (ONVIF 2.3) lub AHD (1920 x 1080) bądź analogowe (960) lub podłączone do innego rejestratora (omnicatch), a przy tym ma funkcję P2P (chmura)? Brzmi to jak bajka? Nie, wszystko mogą obsłużyć rejestratory firmy Icatch, której oficjalnym autoryzowanym przedstawicielem jest firma Merx. O tych rejestratorach nie można powiedzieć, że są „bez przyszłości” (future-proof), ponieważ obsługują dowolną liczbę kamer IP. Umożliwiają obsługę sygnałów AHD, co w przypadku wielu starych, a także nowych instalacji pozwala stworzyć rozwiązania hybrydowe, łatwe w instalacji i obsłudze nie tylko przez instalatorów, ale też klientów końcowych. Firma Icatch wiedzie tutaj prym – pozwala na dowolne podłączanie różnego typu kamer (tanie rejestratory mają sztywne tryby), odtwarzanie obrazów ze wszystkich kamer jednocześnie nawet przez 10 użytkowników, szybkie zgrywanie do jednego pliku mp4 (w innych rejestratorach detekcja ruchu zgrywa się do wielu plików). Ponadto ma łatwe, przyjazne menu OSD do obsługi klawiatur RS-485, własnego serwera DDNS, własnego serwera P2P czy chociażby własnego programu działającego na MACOS. Wszystkie te możliwości świadczą o tym, że rejestratory ICATCH (seria RAV / RAH / RMH) są jednymi z najlepszych na rynku telewizji AHD.

Rozwój by MERX

Niektórzy twierdzą, że technologia AHD to technologia donikąd. Nic bardziej mylnego. Jest obecna na rynku od niecałych dwóch lat, a rozwija się niesamowicie szybko! Firma Nextchip wprowadza już na rynek nowy chipset, który będzie współpracował z przetwornikami Sony STARVIS lub Panasonic MOS! Procesor oferuje pełne wsparcie dla funkcji True-WDR, co pozwali na wprowadzenie kamer full HD o czułości kamer 1,3 Mpix (IMX238 lub nawet IMX225). Na targach CPSE w Chinach firma Nextchip pokazała 3 Mpix kamerę AHD oraz działający system transmisji obrazu 4K kablem koncentrycznym. Dobitnie daje do zrozumienia, że będzie rozwijała tę technologię (co przestawiła na grafice poniżej). Współpraca z czołowym producentem przetworników OV, która doprowadziła do wprowadzenia rozwiązania 2 w 1 (wbudowany modulator AHD w przetworniku), to następny krok w kierunku zdobycia rynku analogowego. Nowości te na pewno znajdą się w ofercie firmy Merx, która jako lider na rynku ma dostęp do najnowszych rozwiązań i szybko wprowadza innowacje bądź odpowiednie modyfikacje, tak aby produkty AHD by Merx mogły być dla każdego – dużego czy małego instalatora lub integratora.

Z firmą Merx po prostu warto.

Kamery AHD 2.0 - Motozoom & Auto-focus


AHDMX-2042IRKS-PM (MZ)
AHDMX 2007IRKW (MZ)
AHDMX 2007IRKW (MZ) (W)
detal 435
netto hurt
AHDMX-2042
IRKS-PM (MZ)
2.8-12mm
MERX

Kamera Moto-zoom AHD 2.0

1/2.8" Sony EXMOR CMOS IMX322
Rozdzielczość: 2mpix/1000TVL
Mechaniczny filtr IR (ICR, TDN)
Moto-zoom 2.8-12 [mm]
Czułość 0.001 lx
Ilość diod: 42 IR LED (do 40m)
HLC, AWB, AGC, AES, Menu OSD
Sense-Up, Defog, LSC, ATW, BLC
Wbudowany D-WDR
Redukcja szumów 3D/2D DNR
Przełącznik ANALOG <--> AHD 2.0
Obudowa wandalo-odporna IP66.
Uchwyt 3D.
Puszka montażowa.
Zasilanie 12VDC
Separacja masy obrazu
detal 380
netto hurt
AHDMX-2007
IRKW (MZ)
2.8-12mm
MERX

Kamera Moto-zoom AHD 2.0

1/2.8" Sony EXMOR CMOS IMX322
Rozdzielczość: 2mpix/1000TVL
Mechaniczny filtr IR (ICR, TDN)
Moto-zoom 2.8-12 [mm]
Czułość 0.001 lx
Ilość diod: 36 IR (do 30m)
HLC, AWB, AGC, AES, Menu OSD
Sense-Up, Defog, LSC, ATW, BLC
Wbudowany D-WDR
Redukcja szumów 3D/2D DNR
Przełącznik ANALOG <--> AHD 2.0
Obudowa wandalo-odporna IP66.
Mocowanie sufitowe.
Opcjonalnie puszka montażowa.
Zasilanie 12VDC
Separacja masy obrazu
detal 380
netto hurt
AHDMX-2007
IRKW (MZ) (W)
2.8-12mm
MERX

Kamera Moto-zoom AHD 2.0

1/2.8" Sony EXMOR CMOS IMX322
Rozdzielczość: 2mpix/1000TVL
Mechaniczny filtr IR (ICR, TDN)
Moto-zoom 2.8-12 [mm]
Czułość 0.001 lx
Ilość diod: 36 IR (do 30m)
HLC, AWB, AGC, AES, Menu OSD
Sense-Up, Defog, LSC, ATW, BLC
Wbudowany D-WDR
Redukcja szumów 3D/2D DNR
Przełącznik ANALOG <--> AHD 2.0
Obudowa wandalo-odporna IP66.
Mocowanie sufitowe.
Opcjonalnie puszka montażowa.
Zasilanie 12VDC
Separacja masy obrazu

Kamery AHD 2.0 - Teleobiektywy


AHDMX-2100IRKL
PRO AHDMX-2072IRKL 5-50
PRO AHDMX-2072IRKS-PM 5-50
detal 500
netto hurt
AHDMX-
2100IRKL
6-22mm
MERX

Kamera AHD 2.0

1/2.8" Sony EXMOR CMOS IMX322
Rozdzielczość: 2mpix/1000TVL
Mechaniczny filtr IR (ICR, TDN)
Obiektyw 6-22 [mm]
Czułość 0.001 lx
Ilość diod: 4x ARRAY LED (do 100m)
HLC, AWB, AGC, AES, Menu OSD
Sense-Up, Defog, LSC, ATW, BLC
Wbudowany D-WDR
Redukcja szumów 3D/2D DNR
Przełącznik ANALOG <--> AHD 2.0
Obudowa wandalo-odporna IP66.
Uchwyt 3D
Zasilanie 12VDC
Separacja masy obrazu
detal 450
netto hurt
PRO AHDMX-
2072IRKL
5-50mm
MERX

Kamera AHD 2.0

1/2.8" Sony EXMOR CMOS IMX322
Rozdzielczość: 2mpix/1000TVL
Mechaniczny filtr IR (ICR, TDN)
Obiektyw 5-50 [mm] (japoński)
Czułość 0.001 lx
Ilość diod: 72 IR LED (do 50m)
HLC, AWB, AGC, AES, Menu OSD
Sense-Up, Defog, LSC, ATW, BLC
Wbudowany D-WDR
Redukcja szumów 3D/2D DNR
Przełącznik ANALOG <--> AHD 2.0
Obudowa wandalo-odporna IP66.
Uchwyt 3D.
Zasilanie 12VDC
Moduł zabezpieczeń 5000V wideo
detal 520
netto hurt
PRO AHDMX
2072IRKS-PM
5-50mm
MERX

Kamera AHD 2.0

1/2.8" Sony EXMOR CMOS IMX322
Rozdzielczość: 2mpix/1000TVL
Mechaniczny filtr IR (ICR, TDN)
Obiektyw 5-50 [mm] (japoński)
Czułość 0.001 lx
Ilość diod: 72 IR LED (do 50m)
HLC, AWB, AGC, AES, Menu OSD
Sense-Up, Defog, LSC, ATW, BLC
Wbudowany D-WDR
Redukcja szumów 3D/2D DNR
Przełącznik ANALOG <--> AHD 2.0
Obudowa wandalo-odporna IP66.
Uchwyt 3D + puszka montażowa.
Zasilanie 12VDC
Moduł zabezpieczeń 5000V wideo

AHD Live Demo


MacOSX iWatch DVR
iWatchDVR - MacOSX Client
Windows iWatch DVR
iWatchDVR - Windows Client
iWatch IE
Internet Explorer

Host: lan.merx.pl   Login: user1   Hasło: 666666


Funkcja UTC


Demo sterowania kamery UTC

W standardowych kamerach na rynku zmiana większośc parametrów kamery (wejście do OSD menu) wiąże się z koniecznością podejcia do kamery i sterowania poprzez joystick OSD na kablu. Nie mając monitora seriwsowego lub połączenia z rejestratorem ciężko jest ustawiać tak opcje w kamerze. Funkcja UTC - pozwala na transmisję sygnałów sterujących wraz z obrazem z kamery. W praktyce oznacza to, że można zainstalować kamerę a dopiero później wygodnie, przy rejestratorze wejść w Menu OSD kamery i dostroić poszczególne funkcje tj. WDR, HLC, Sense-Up. Funkcja ta nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń oraz połączeń. Rejestrator wysyła sygnał tym samym przewodem którym przesyłana jest wizja.



Nowe demo serii kamer PRO


 


Analog vs. AHD 2.0 FullHD


 


IVA: Inteligentne wyszukiwanie


Inteligentne wyszukiwanie

(Intelligent Video Analysis: Smart Search)

Inteligentne wyszukiwanie umożliwie szybkie wyświetlenie na linii czasu zdarzeń mających miejsce na wybranym obszarze kamery.

Wyobraź sobie scenariusz, że przed Twoim nowo-budowanym domem, pozostawiłeś paczkę i o niej zapomniałeś. Nie wiesz, o której godzinie mógł ktoś ją ukraść. Wyszukiwanie inteligentne umożliwia szybkie odnalezienie zdarzeń z fragmentu obrazu, w którym znajdowała się ta paczką, którą skradziono.






iCMS Pro


Dla rejestratorów firmy iCATCH dostępny jest darmowy program CMS umożliwiający podłączanie urządzeń kompatybilnych z ONVIF 1.0 i 2.0 - kamer IP, rejestratorów.

iCMS Pro

HD Universal Solutions

AHD ... Czy wiesz, że?


Rozdzielczość
… jest 3-krotnie większa od rozdzielczości kamer analogowych.

Megapiksel
… przesyłany obraz jest 1Mpix w standardzie AHD 1.3 Mpix lub 2Mpix i większy w AHD 2.0.

Kompatybilność wsteczna
… kamery AHD by MERX mogą pracować w trybie AHD lub analogowym - tryb przełączany przez użytkownika, dzięki czemu bez dodatkowych urządzeń można rozbudować istniejące już instalacje systemu monitoringu analogowego.

Plug & Play
… rejestratory AHD serii RAS firmy iCATCH automatycznie wykrywają typ sygnału kamer. Nie ma potrzeby definiować rodzaj kamery, wystarczy podłączyć kamerę Analog lub AHD a rejestrator automatycznie dostosuje sygnał wejściowy.

Skalowalność
… rejestratory iCATCH od MERX umożliwiają podłączenie przez internet dowolnych kamer podłączonych do rejestratorów AHD tej samej firmy . Rozwiązanie to zapewnia redundantny storage i ochronę krytycznych punktów monitoringu.

Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe
… kamery AHD by MERX posiadają zabezpieczenie tyrystorowe. Lokalny serwis firmy, naprawia tego typu uszkodzenia w 15min.

Połączenie P2P
… umożliwia zestawienie połączenia Peer-to-Peer klienta zdalnego oraz rejestratora będącego nawet za podwójnym NAT'em bez potrzeby przekierowania portów w sieci. Takie ułatwienie pozowala korzystać zdalnie z rejestratorów AHD by MERX nawet w sieciach LTE.

Kompatybilność
… rejestratory firmy iCATCH są kompatybilne z systemem Windows, Mac OSX oraz z urządzeniami przenośnymi Android, Windows Phone i Apple iPhone.


Prasa i media


 


Wiedza


2D DNR
W standardowych kamerach na rynku cyfrowa redukcja szumu, nakładana jest na każdy obraz wymagający wzmocnienia pracy przetwornika. Polega ona na eliminacji uchyleń koloru każdego pojedynczego piksela i rozmyciu go z sąsiadującymi wokół niego. Punktowe mocne oświetlenia w dowolnej strefie kadru, skutkuje nałożeniem maksimum redukcji szumu, czego efektem jest czysty obraz.

2D DNR

[Rys. 1.1] 2D DNR

3D DNR
W przypadku zwyczajnych kamer 3D DNR to nic innego jak pseudo-wektorowe przewidywanie ruchu obiektu odbywające się przez eliminację maski z poprzedniej klatki i nałożenie rozmycia obrazu tylko na fragmenty statyczne pozostawiając, te ruchome, bez redukcji szumów.

3D DNR

[Rys. 1.2] 3D DNR

DNR 2D & 3D w AHD by MERX
W kamerach AHD by MERX, redukcja szumu nakładana jest dynamicznie, zależnie od obu funkcji. O ogólnym ich natężeniu decyduje pomiar światła padającego na fotorezystor, uwzględniając zdefiniowane w kamerze F dla wbudowanego obiektywu i prędkości pracy „przesłony” – w tym wypadku czasu naświetlenia przetwornika oraz akceleracji ruchomego obiektu.

 

De-FOG
Cyfrowa redukcja mgły

 

WDR (Dynamiczny zakres czułości)
W telewizji przemysłowej WDR jest egzotycznym pojęciem a czasem nawet ekskluzywną funkcją decydującą o doborze kamery, której większość nie potrafi poprawnie opisać. Dla fotografów proces ten, jest znany pod efekciarskim hasłem HDR mającym na celu zwiększenie dynamiki obrazu i uzyskanie mocnych kontrastów bieli. W przypadku telewizji przemysłowej WDR jest odwrotną funkcją. Przetwornik kamery między każdą klatką dokonuje zdjęcia dwóch obrazów w najkrótszym oraz najdłuższym czasie naświetlania przetwornika względem uśrednionej ostatnio pracy, o której decyduje ilość padającego światła z obiektywu. Obraz z obydwu klatek jest przetwarzany ujemnie wprost proporcjonalnie od odśrodkowej koloru (128), produkując jaśniejszy obraz w ciemnych fragmentach oraz odpowiednio ciemniejszy w przejaskrawionych lub prześwietlonych. Kamery AHD by MERX w standardzie wyposażone są w funkcję WDR produkując obraz czytelny w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych.





...
Więcej informacji technicznych przeczytasz na stronie www.merx.pl lub w specyfikacji technicznej AHD by MERX.



Kontakt handlowy
Janusz Pawłowski +48.602 150 210 jp@merx.pl
Rafał Filip +48.666 334 221 rf@merx.pl
Marian Guzy +48.602 756 545 mguzy@merx.pl
Mariusz Grzybacz +48.660 732 855 mg@merx.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone - PHU MERX Spółka Jawna

http://www.merx.pl/
[UNSUBSCRIBE_URL]